Hírek

• Magyar győzelem a Kiss Szilárd Sportcsarnokban
    2019. Március 25.

Magyar győzelem a Kiss Szilárd Sportcsarnokban

A magyar női kézilabda-válogatott 33–21-re legyőzte Japánt a siófoki Kiss Szilárd Sportcsarnokban rendezett felkészülési mérkőzésen.

NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
    MAGYARORSZÁG–JAPÁN 33–21 (12–8)
    Siófok, 1000
    néző. V: Bíró Á, Kiss O.
    MAGYARORSZÁG: TRIFFA – Lukács V. 2, Háfra N. 1, Kovacsics 2, TÓVIZI 6, Tomori, Schatzl Nadine 2 (1). Csere: Kiss É. (kapus), Puhalák 1, KLIVINYI 6, KLUJBER 5 (2), Szabó L. 3, Lakatos R., Faluvégi D. 3, Mészáros R. 1, KOPECZ 1, Horváth D. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
    JAPÁN: KAMETANI – Fudzsita, Szunami J. 3, Kavamura 2, SZUNAMI K. 3, HARA 5, Kacuren 1. Csere: Itano (kapus), Josida 1, Nagata, Isi 1, Tada 2, Kitahara 3, Isikava. Szövetségi kapitány: Ulrik Kirkely
    Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 8. p.: 2–3. 14. p.: 6–4. 24. p.: 8–6. 32. p.: 12–9. 36. p.: 16–9. 43. p.: 18–13. 47. p.: 21–14. 53. p.: 26–16
    Kiállítások: 4, ill. 14 perc
    Hétméteresek: 4/3, ill. 1/–
    MESTERMÉRLEG
    Kim Rasmussen: –
     Az első félidőben hiányzott némi energia, főleg a támadások végén, a lövéseknél. Minden játékost sikerült pályára küldenem, ami abból a szempontból nem volt könnyű, hogy újra és újra meg kellett találnunk az egyensúlyt. A védekezés jó volt, csak a végén voltunk kicsit passzívak, de összességében nagyon elégedett vagyok.
    Ulrik Kirkely: – Azért jöttünk Magyarországra, hogy nemzetközi tapasztalatot szerezzünk, mert a keretből csak két-három játékosunk játszik Európában. A meccsen sokszor tiszta helyzetekben hibáztunk, az ellenfél kapusa pedig nagyon jól védett. Az eredmény nem volt olyan fontos, de nyolcgólos vereség azért reálisabb lett volna.

Fotók: Németh András